2009 - Hledání proslulého pokladu hradu Trosky

 

Abychom se během našeho pobytu nenudili, tak děti plnily během tábora bobříky. Po splnění bobříka, dotečný dostal barevnou bavlnu, kterou si zavěsil na svoji placku, kterou vždy nosil na nástup. Výhoda těchto \"bobrů\" spočívala v tom, že pokud každý se skupinky získal jednoho a toho samého \"bobra\", tak mohly získat 1 kus mapy, které nemusely běheme etapovek u celotáborové hry získat.

Vzpomínka:

Verča: \"Musím uznat, nápad byl s bobříky báječný, hlavně zahrnout bobříka mlčení :-). Protože si každá skupinka myslela, že bobřík mlčení je to nejlepší a nejjednodušší :-) ale právě naopak, je to ten nejtěžší bobřík. Co bylo milé, bylo to, že když se vám sešlo 5 lidí z oddílu, kteří drželi bobříka :-) to byl panečku najednou klid :-)\"

BOBŘÍCI

1) Mlčení (bílá)

2) Odvahy (zelená)

3) Zdravovědy (modrá)

4) Šifer, morseovky (černá)

5) Uzlů, buzoly (hnědá)

6) Střelby (žlutá)

7) Slušného chování (červená)

8) Hlavolamů (vínová)

Opati a rytíři řádu Planoucí růže po staletí schraňovali a rozšiřovali proslulý poklad. Ten měl hodnotu, o které si dnes můžeme nechat snad jen zdát. Zlaté dědictví si předávali z otce na syna a z matky na dceru. Ačkoli každý z opatů měl přístup k obrovskému majetku, většinou žili v chudobě z těžce vydělaných peněz.

Ale čas plynul, dny ubíhaly od východu k západu a kvetoucí stromy opadaly a na bratrstvo padla mlha. Nejeden opat zaslepen ješitností začal své živobytí platit z tajného pokladu. Jejich nenasytnost zastínila čest a smysl pro povinnost, již zdědili po svých předcích. Proto se několik opatů a rytířů rozhodlo učinit čin, který se zprvu zdál bláhový. Celý poklad přesahující naše představy skryli do míst, kam lidské oko nedohlédlo a zabránili tak nenechavým rukám znesvětit památku svých předků.

Cílem celotáborové hry bylo získat co nejvíce kousků mapy, kterou si pak každá skupinka před poslední etapou složila a podle ní šla hledat poklad. Za každou etapu bylo možné získat 0-3 kousky mapy. Mapa měla celkem 12 dílů.

1. etapa

- seznámení s okolím(vědomostní a pozorovací)

- pozorovací procházka a poté odpovídání na otázky co bylo po cestě

2. etapa

- sportovní (zdatnost) - hod na plechovky, štafeta, přelézání o lanu

3. etapa

- výroba dárků pro opaty a rytíře (společná práce, tvořivost)

4. etapa

- zavátá zpráva (rychlost a přesnost)

5. etapa

- hledání pokladu

Večerní přísaha byla tento rok místo písničky. Na konci tábora, jsme ji všichni báječně uměli.

Jména oddílů:

1. Sluníčka - vedoucí Kačka

2. Rytíři - vedoucí Honza

3. Zuřiví tygři - vedoucí Jana

4. Kudlanky - vedoucí Radka

5. Paladinové - vedoucí Adam

6. Oplatky - vedoucí Šárka

7. Hraběnky - vedoucí Verča

8. Zewláci (Zewl team) - vedoucí Verča/Jarda


Vecerni_prisaha2009.doc (29kB)

 

Aktualizováno (Pondělí, 11 Říjen 2010 15:51)